SALEZJAŃSKIE CENTRUM MŁODZIEŻOWE

Wyjazd do Oświęcimia

W dniach 15.08. – 18.08. pod opieką Ks.Piotra Drapiewskiego udaliśmy się na spotkanie pożegnania relikwii Św.Jana Bosko w Oświęcimiu.

Gdy dojechaliśmy na miejsce odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks.bpa Tadeusza Rakoczego, w czasie której ogłoszono św.Jana Bosko patronem miasta Oświęcim .

Następnego dnia rano miała miejsce konferencja tematyczna z panelem dyskusyjnym,podczas której głos mógł zabrać każdy uczestnik naszego spotkania młodych. Nie obyło się bez tańców i pysznego obiadu.Tgeo dnia udaliśmy się także do Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Jedną z najważniejszych rzeczy w tym dni była Eucharystia w 198 urodziny ks.Bosko pod przewodnictwem Ks.Inspektora Dariusza Bartochy. Późnym wieczorem odbył się koncert Zespołu ,,Porozumienie" pt. ,,Spacer po linie" oraz całonocne czuwanie przy Ks.Bosko pt.Słówko na ucho"

W sobotę od rana trwał  Jarmark Salezjański.W godzinach przedpołudniowych pracowaliśmy w grupach, temat dyskusji :  ,,Mądrego to i warto posłuchać "

Po południu odbyła się Eucharystia ze ślubami wieczystymi młodych salezjanów pod przewodnictwem Ks. Marka Chrzana. Po mszy odprowadziliśmy Ks.Bosko uroczystą procesją do granic miasta,ponieważ czekała go długa podróż do Moskwy.Ale nikt z nas się nie smucił, bo Ks.Bosko jest z Nami !! Wiedzieliśmy to więc wzięliśmy udział w wieczornym koncercie w rytmie Reggae.

Ostatniego dnia przed śniadaniem udaliśmy się na mszę poranną a następnie na pociąg do Poznania. I tak się skończyła podróż z Ks.Bosko :)

 

Galeria
« powrót do listy