SALEZJAŃSKIE CENTRUM MŁODZIEŻOWE

MiniPIM MLP 2017 Wrocław

    W sobotę 22 września wcześniej rano drużyna piłkarska Lektorów z naszego Oratorium i parafii Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu pojechała do Wrocławia na rozgrywki Ministranckiej Ligi Piłkarskiej w ramach Pielgrzymiki Ministrantów'2018 do sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Twardogórze., w skrócie na MiniPIM MLP.

                                                 

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 9.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła Eucharystią, której przewodniczył ks. inspektor Jarosław Pizoń, a homilię wygłosił ks. Dariusz Mencel. Zachęcał on, abyśmy spojrzeli na nasze życie, jak na bardzo ważny, prawdziwy mecz, zawody o nagrodę życia wiecznego, w których powinniśmy troszczyć się o innych, czyli „grać zespołowo”, grać fair play, nie pozwolić by grzech długo leżał i był wbijany w bramkę naszego życia.

 

Po mszy św. pojechaliśmy na "Pola Marsowe" przy Stadionie Olimpijskim i obiektach AWF. gdzie mieliśmy rozgrywać mecze piłkarskie w systemie pucharowym. W naszej kategorii wiekowej zgłosiło się 10 zespołów:  Wrocławia, Poznania, Sosnowca, Częstochowy, Lubina, Środy Śląskiej, Twardogóry i Międzyborza. W pierwszej rundzie wygraliśmy gładko z Sosnowcem 7:0. W drugiej mieliśmy "wolny los" i awansowaliśmy do grupy finałowej walczącej o miejsca 1-3. Wtedy rozpętała się ulewa i ogłoszono godzinną przerwę obiadową.

                                       

Niestety potężne opady deszczu nie ustały i dalszą część zawodów musiano odwołać. Sędziowie zdecydowali, że razem z drużynami z Twardogóry i Poznania z parafii św. Jana Bosko na Winogradach zajęliśmy 1 miejsce w MLP. "Głodni" dalszych meczy, ale i zadowaoleni z osiągniętego wyniku wróciliśmy do domu, A deszcz podał nieprzerwanie podczas całej naszej drogi powrotnej do Poznania.